9 maart 2020

Beste ouders

 

 • De leerlingen van het 5de leerjaar werken een project uit rond het thema ‘Anders zijn’. Door de grote variëteit aan lessen, activiteiten, opdrachten,…. verbazen ze zich over de durf, de creativiteit, de inspiratie, de fantasie, de mogelijkheden,… van mensen die “ANDERS ZIJN”.
  Dit project maakt hen bewust van de verschillen en gelijkenissen tussen mensen. 
  Ze leren dat mensen met een beperking volwaardige individuen zijn.

Vorige dinsdag mochten de leerlingen aan den lijve ondervinden hoe je als mindervalide toch aan sport kunt doen. Ze kregen een initiatie in: boccia (soort petanque spel voor anders- validen), rolstoelbasket en netbal (i.s.m De Muylenberg, mensen met een verstandelijke beperking).

Tijdens de L.O.-lessen gaan ze samenwerken met onze kleuters rond de bewegingsleer van Veronica Sherborne. Dit is een bewegingsmethode waarbij bewegingsactiviteiten individueel, met 2 of met meer worden aangeboden met als doel de ontwikkeling van de totale persoonlijkheid te bevorderen.

De leerlingen sluiten dit project af met de film ‘le huitième jour’.

Een wijze les is dan ook: IEDEREEN IS ANDERS, IEDEREEN MAG ANDERS ZIJN !

 

 • Al enkele jaren steunen wij met onze basisschool tijdens de vastenperiode verschillende projecten in Rwanda. Ook dit jaar willen we deze traditie in ere houden. Op vrijdag 3 april zullen alle leerlingen van de lagere school alsook de oudste kleuters deelnemen aan een sponsortocht. Deze week krijgen alle kinderen een grondige uitleg over het nieuwe project dat we dit jaar willen steunen. Zij krijgen dan net zoals ieder jaar een sponsorkaart mee naar huis om zoveel mogelijk geld in te zamelen voor dit goede doel. Ook u ontvangt in een brief meer informatie over dit project.

We hopen dat wij ook dit jaar op jullie steun mogen rekenen!

 

 • Op vrijdag 13 maart doet onze school mee met de Nationale Pyjamadag! Die dag mag iedereen in pyjama naar school komen. Dit doen we om steun te betuigen aan de vele kinderen en jongeren (voor ons in het bijzonder Vic natuurlijk) die niet naar school kunnen komen wegens langdurige ziekte en thuis les moeten volgen via Bednet. Eén dag trekken we uit solidariteit onze pyjama aan.

 

 • Update Coronavirus: momenteel is er nog steeds geen reden om scholen te sluiten. We blijven de bestaande richtlijnen en preventiemaatregelen volgen, blijven waakzaam voor symptomen en sturen kinderen naar huis wanneer ze ziek zijn.

 

 • Afgelopen maanden namen we met onze school deel aan een trefbal -en netbalcompetitie georganiseerd door MOEV (schoolsportplatform).

We zijn telkens de school met de meeste deelnemers, waar we uiteraard zéér blij mee zijn!

Al de deelnemers zijn sowieso al winnaars voor ons!

Ter voorbereiding op deze wedstrijden, werden verschillende lessen balvaardigheid gegeven tijdens onze turnlessen.

We zien echter dat meer en meer kinderen het moeilijk hebben met het werpen en vangen van een bal.

De oog- hand coördinatie blijkt niet altijd juist te zitten. Dit vinden we uiteraard zeer jammer.

Oog-hand coördinatie is vooral belangrijk voor de normale ontwikkeling van het kind en succes met leren, maar het is ook een belangrijke vaardigheid die volwassenen bij talloze activiteiten elke dag gebruiken.

De meeste dagelijkse activiteiten die je uitvoert, vereisen oog-hand coördinatie.

Daarom een oproep aan alle ouders en kinderen om eens, nu het hopelijk stilaan beter weer wordt, buiten met een bal te gaan spelen en de gsm of spelconsole aan de kant te leggen.

Zowel lichamelijk als cognitief zal uw kind en/of jijzelf, erop vooruit gaan.

Hoe werk je aan oog- handcoördinatie? Enkele tips

Begin zo vroeg mogelijk  met oog- handcoördinatie. Hoe pak je dit aan?

  • Laat kleuters experimenteren met verschillende soorten ballen (springballen, knikkers, volleyballen, ballonnen, plastiek ballen, tennisballen, pingpongballetjes…).
  • Kinderen gooien een balletje omhoog, klappen in hun handen en vangen het terug. 
  • Kinderen gooien een balletje omhoog, draaien een rondje en vangen het terug. 
  • Kinderen gooien met een pluimpje door een rollende hoepel. 
  • Kinderen staan tegenover elkaar in pomphouding en geven een balletje door. 
  • Kinderen gooien een balletje omhoog, kruipen door elkaars benen en vangen het balletje terug op. 
  • Kinderen gooien met een balletje naar elkaar. De kinderen vangen met links en geven door met rechts en omgekeerd. 
  • Kinderen gooien een balletje tegen de muur en laten het teruggekaatste balletje door de benen botsen.
  • Kinderen spelen buiten balspelletjes met anderen.

 

Oproep

Voor een creamoment van klas 1C met hun meterklas 4C, zijn juf Femke en juf Ann nog op zoek naar gele stof en witte wol om mee te knutselen. Indien u dit thuis heeft liggen en u er eigenlijk niets meer mee doet, zijn deze juffen hier erg blij mee!

 

Schaaknieuws

Zaterdag 7 maart vond het KOTK-schaaktoernooi plaats op onze school. Er waren 110 deelnemers. Bij de jongste deelnemers stonden Kristian en Odilon van onze school op het podium. In reeks 2 Pepijn, Janne, Matthias, Alyssa en Lise. In reeks 3 Vince, Lander, Jul en Hana. Proficiat aan alle deelnemers die er samen een geslaagde editie van maakten. In een volgende nieuwsbrief laten we nog weten wat de opbrengst was voor KOTK! De uitslagen zijn te vinden op www.jsturnhout.be.

Zaterdag 14 maart trekken we met 2 maxi-ploegen (Hervano, Pepijn, Vince, Jasper en Amélie, Isabella, Louise, Ada) en 3 mini-ploegjes (Matthias, Cis, Lise, Odilon en Marcel, Liam, Kristian, Yesenia en Soraya, Nand, Stan en Fons) naar de Belgische schoolschaakkampioenschappen in Eigenbrakel. Wie rechtstreeks rijdt, moet om 10 uur aanwezig zijn. Wie mee wil rijden: we vertrekken om 8.30 uur aan de hoofdingang van onze school. Het juiste adres: Rue de la Vallée Bailly 102, 1420 Braine-l'alleud.

 

Agenda

Maandag 9 maart:

 • Paddenoverzet klas 3D
 • Bezoek AZ Sint-Jozef voor klassen 1B en 1C afgelast wegens Corona-virus

dinsdag 10 maart:

 • zwemmen voor klassen 1C, 4A, 3C en 1B
 • Medisch onderzoek voor klas 6C (in de gebouwen van het CLB)

woensdag 11 maart: zwemmen voor klassen 2C en 4B

donderdag 12 maart:

 • zwemmen voor klassen 2A, 5D, 3A en 5C
 • paddenoverzet voor klas 3B
 • oudercontacten kleuterschool (na 16.30u. poort Hogestraat gebruiken a.u.b.)

vrijdag 13 maart:

 • Nationale Pyjamadag
 • 15.30u.: schaken
 • Vanaf 18.00u.: Superheldenfuif zaal Meuletiende (ouderraad)

 

Post

 • Brief oudercontact lagere school
 • Brief Mega Spelenpaleis 2de leerjaar
 • Brief Fietswijzer 6de leerjaar

 

Wij wensen u allen een mooie werkweek!
Tot volgende nieuwsbrief op maandag 16 maart.
Directie en personeel van het Sint-Pietersinstituut