8 oktober 2018

Beste ouders

 

 • Op dinsdag 2 en woensdag 3 oktober gingen de kinderen van het eerste leerjaar op bezoek bij appelgaard. Met de botjes aan maakten ze een mooie wandeling door de boomgaard. Ze ontdekten de vijver, het huisje van de torenvalk, de grote ijskast en de grote heksenhoed! Als de kinderen in het vervolg luide knallen horen uit Oud-Turnhout zullen ze ons meteen kunnen vertellen waarvoor appelgaard Roes die machine in werking heeft gezet! De kinderen waren heel geboeid en de nieuwsgierigheid werd aangewakkerd. Deze week zullen de kinderen nog verder werken aan dit thema. Een dikke dankjewel aan alle mama's, papa's, oma's, opa's, ... die konden helpen bij het vervoer naar de appelgaard en tijdens het hoekenwerk! Foto's zijn terug te vinden op onze schoolwebsite!

 

 • Wij hebben ondertussen heel wat inschrijvingen ontvangen voor het grootouderfeest (kleuterschool) dat zal doorgaan op vrijdag 26 oktober. We willen er op wijzen dat dit optreden enkel voor grootouders is en we hier geen ouders toelaten. Het hele gebeuren wordt wel gefilmd. Iedereen heeft de mogelijkheid om deze dvd nadien aan te kopen.

 

 • Vorige week kreeg het vierde leerjaar bezoek van een medewerker van Good Planet.  Dit is een organisatie die probeert ons ervan bewust te maken hoe onze planeet netjes te houden.  Enkele reacties van onze kinderen:
 • “Vanaf nu ga ik vaker fietsen.”
 • “Als ik douche, dan probeer ik dat sneller te doen, zodat ik minder water verspil.”
 • “Als ik mijn kamer verlaat, doe ik het licht uit.”
 • “Als ik iets nieuw wens, vraag ik me even af of ik dat écht wel nodig heb."

We namen ook een kijkje in onze vuilbakken op de speelplaats. We schrokken ook nu weer even van het fruit dat bijna on-opgegeten wordt   weggegooid.  Misschien moeten we proberen om ons fruitje geschild of in stukjes gesneden mee naar school te brengen…?  Samen sterk voor een propere wereld!   

 

 • Met het oog op ons doel om bekend te staan als ‘groene school’, zouden we uw hulp willen vragen.

Het is heel fijn om als ouder een extraatje in de brooddoos te steken, om lekker op te smullen wanneer kinderen hun gezonde boterhammen flink hebben opgegeten. Wij willen wel vragen om dit zoveel mogelijk met gezonde voeding (stukjes fruit, gesneden groenten, blokjes kaas…) te doen en zo weinig mogelijk verpakt materiaal mee te brengen.

Zou iedereen er ook nog eens op willen letten aub om zoveel mogelijk gezonde voeding mee te geven in de brooddoos. Wij hebben een interessante folder gevonden die vol met tips zit. U kan deze folder terugvinden via deze link: https://assets.antwerpen.be/srv/assets/api/download/65812f3a-d51a-40f9-b01d-327915f639fe/Folder_gezonde_brooddoos.pdf

 

Schaaknieuws

Vorige week werden 2 inschrijvingsbrieven voor schaaktoernooien uitgedeeld in de klassen. Op 1 november richt Jeugdclub schaken Turnhout een schaaktoernooi in op onze school. Op 17 november trekken we naar Brasschaat om deel te nemen aan de provinciale schoolschaakkampioenschappen. 

 

Agenda

dinsdag 9 oktober :

 • zwemmen voor klassen 2D, 3B, 1C en 4A
 • project ‘Dode hoek’ voor 5de leerjaar

woensdag 10 oktober:

 • zwemmen voor klassen 2C en 4B

donderdag 11 oktober:

 • kinderwereldatelier Studio Globo voor 6de leerjaar
 • zwemmen voor klassen 3A, 4D, 4C en 1D

vrijdag 12 oktober:

 • Project ‘dode hoek’ voor 5de leerjaar
 • 15.30u: schaken

maandag 15 oktober: Boshuis Ravels voor 3de leerjaar

 

Familienieuws

Op 29 september is Noah Van Olmen, een broertje voor Laure (bijtjesklas) en Febe (muizenklas) geboren. Onze hartelijke gelukwensen aan de grote zussen en uiteraard ook aan mama en papa!

 

Post

 • brief oudercontact lagere school

Wij wensen u allen een mooie werkweek.
Tot volgende nieuwsbrief op maandag 15 oktober.
Directie en personeel van het Sint-Pietersinstituut.