19 november 2018

Beste ouders

 

 • Vorige week donderdag heerste er weer een gezellige drukte op het boekenfeest. Zowel de leerlingen van de lagere school, de kleuters, de juffen, de meesters en de (groot)ouders gingen snuffelen tussen het uitgebreid boekenaanbod op zoek naar hun favoriete boek.

Met de opbrengst van ons boekenfeest hebben we weer heel wat nieuwe boeken kunnen aankopen voor onze schoolbib. Hartelijk dank voor de talrijke opkomst!

Er werden heel veel aanwezigheidsbriefjes uitgedeeld.  De gelukkige winnaars zijn : Stien Stoops (6A), Nele Simons (kikkerklas) en Bart Maes (papa van Julie Maes uit 5C).

Zij mogen hun boek komen ophalen op het secretariaat. Een dikke proficiat!

 

 • Tijdens de boekenbeurs liep de Warmste week actie 'Je naam in kalligrafie in je boek'. De opbrengst is 42 euro en gaat helemaal naar Lentekind. Alle kleine beetjes helpen. Dank u voor uw warme giften! 

 

 • Om nog even in het voorlees- en boekenthema te blijven willen we u nog enkele tips meegeven om lezen aantrekkelijk te maken voor uw kind:
  • Haal kinderboeken in huis: op de salontafel, in de keuken, op het nachtkastje… Zo groeit een leesvriendelijke omgeving. Lees je ook zelf?
  • Breng veel afwisseling in het leesmenu: leuke, gemakkelijke, grappige boeken kunnen perfect tussen informatieve thema’s. Ook een strip, een tijdschrift, een handleiding voor de mp3 lezen, is lezen.
  • Voorlezen is besmettelijk. Als kinderen eenmaal de smaak te pakken hebben, hoor je ze zelf met vuur vertellen.
  • Kies bij het voorlezen een spannend moment om te eindigen. Zo hebben ze er morgen weer zin in.
  • Blijven voorlezen is de boodschap, ook als de kinderen zelf al vlot kunnen lezen.
  • Verander tijdens het voorlezen af en toe je stem om sfeer te maken en kijk je kind dan aan.
  • De bibliotheek ligt in je buurt, is gratis voor kinderen. Spring er binnen met je kind en laat het zelf een boek kiezen.
  • Voorlezen kan op elk moment van de dag. Als het op een vast moment gebeurt, geeft het de dag extra structuur.
  • In de sofa, in bed, in de tuin: er is geen plek waar voorlezen niet kan.
  • Met boeken kan je meer dan ze voorlezen. Je kan erover praten, tekenen, knutselen. Een boek hoeft niet te stoppen bij de laatste bladzijde.

 

 • Foto’s waarop voorgelezen wordt mogen nog steeds meegebracht worden. Deze zullen een mooi plaatsje krijgen op onze school.

 

 • Afgelopen weekend kwam de Sint aan in ons land! Uiteraard horen daar weer mooie tekeningen en fijne brieven bij. Om het de kinderen wat gemakkelijker te maken, staat er vanaf vandaag een heuse Sint-brievenbus in de inkomhal van de kleuterschool. Daar mag alle post voor Sinterklaas in gestopt worden. Noteer zeker je thuisadres op de brief of tekening als je graag een antwoord terug krijgt!
  Het juiste adres: Sinterklaas, Spanjestraat 1, 0612 Hemel

 

 • De ouderraad wil iedereen bedanken die geholpen heeft om textiel binnen te brengen. Er is in totaal 1340 kilo textiel opgehaald. De opbrengst van deze textielinzameling gaat naar de aankoop van een zonwerend doek om boven de zandbak op de kleuterspeelplaats te hangen.
  Er is een aantal keer de vraag gesteld waar het textiel naartoe gaat.
  Al de herbruikbare kleding wordt klaargemaakt voor export naar hulpbehoevende landen. Ook niet-herbruikbare kleding wordt verwerkt naar bv poetslappen of gemalen voor recyclage. 

 

 • Alle ouders van kinderen geboren in het jaar 2015 krijgen vandaag een brief mee om zich aan te melden, samen met hun kind, voor een medisch onderzoek bij het CLB. Je kan hiervoor contact opnemen met het secretariaat op 014 63 99 22 of via basisschool@sint-pietersinstituut.be.

 

 • Vorige week is Dansgroep Zonne een dansinitiatie “Werelddans” komen geven aan onze leerlingen van de lagere school. Wie interesse heeft om zich bij deze dansgroep aan te sluiten kan een infobrochure in ons inforek terugvinden.

 

Schaaknieuws

Zaterdag trokken we met 10 ploegen of 38 leerlingen naar de provinciale schoolschaakkampioenschappen in Brasschaat. Er werd gespeeld in 3 reeksen: eerste tot derde leerjaar, vierde tot zesde leerjaar en secundair. We werden kampioen en derde in de eerste reeks. We werden kampioen, tweede en derde van de tweede reeks en tweede van het secundair. Daarboven hadden we nog twee winnende meisjesploegen en 9 beste bordspelers!

Aan allen een dikke proficiat voor hun knappe spel en sportieve deelname! Op naar het kersttoernooi op 26 december op onze school en het Vlaamse schoolschaakkampioenschap op 19 januari in Gent!!! Inschrijvingsbrieven volgen snel.

 

Bewegingstussendoortje

Sneeuwballengevecht binnen: maak van enkele niet gebruikte papieren grote proppen. Houd een heus sneeuwballen gevecht met elkaar gedurende 5 minuten.

 

Agenda

Maandag 19 november:

 • Medisch onderzoek + vaccinaties 1A en 1D
 • Bezoek crematorium 5C
 • Oudercontacten kleuterschool

Dinsdag 20 november:

 • Zwemmen voor klassen 2A, 3C, 1B en 2B
 • Medisch onderzoek + vaccinaties 1C (+eventueel nog leerlingen van 1D die op maandag nog niet aan bod kwamen
 • Bezoek crematorium 5B

Woensdag 21 november:

 • Zwemmen voor klassen 5B en 6C
 • Bezoek crematorium 5A
 • E.G.A-les 6de leerjaar

Donderdag 22 november

 • Zwemmen voor klassen 5A, 6A, 1A en 5C
 • Medisch onderzoek + vaccinaties 1B

Vrijdag 23 november:

 • 5de leerjaar: vaccinaties
 • 30u: schaken

Zaterdag 24 november: fakkeltocht (inschrijven kan ten allerlaatste tot morgen!)

 

Familienieuws

Op dinsdag 6 november overleed mevrouw Lief Geudens, overgrootmoeder van Lily (3B) en Remy (konijnenklas) Naranji. Wij delen in het verdriet van de familie.

Op donderdag 15 november is Tuur Segers, een broertje voor Lotte (kikkerklas) geboren. Onze hartelijke gelukwensen aan grote zus, mama en papa!

 

Wij wensen u allen een aangename werkweek.
Tot volgende nieuwsbrief op maandag 26 november.
Directie en personeel van het Sint-Pietersinstituut.