18 januari 2021

Beste ouders

 

 • Afgelopen donderdag hebben de leerlingen van het vijfde leerjaar auteur Luc Descamps op onze school ontvangen.

Zijn bezoek aan het Sint-Pietersinstituut is ondertussen een traditie. Elk jaar opnieuw is zijn lezing een succes. Hij weet de aandacht van de leerlingen van het begin tot het einde vast te houden door zijn grappige, spannende vertelling. We maken kennis met verschillende boeken. Achteraf zijn alle leerlingen en leerkrachten unaniem enthousiast. Elk jaar opnieuw lukt het hem een aantal leerlingen over de leesdrempel te trekken. Ook dit jaar was Luc Descamps blij met zo'n fijn publiek.

 

 • Deze week starten de zwemlessen We zullen per zwembeurt met 2 klassen gaan zwemmen. We proberen klassen momenteel zo weinig mogelijk te mengen. In de bus zullen de kinderen dus per klas gaan zitten en afstand proberen te houden van de andere klas.

 

 • We zouden volgende alinea uit ons schoolreglement toch nog eens in de verf willen zetten:

“Wij verwachten dat kledij en voorkomen verzorgd zijn en aangepast aan het schoolleven. Op school draagt men geen kledij die alleen in de vrije tijd thuishoort. Bijzondere aandacht moet gaan naar de verzorging van het haar. Binnen de schoolgebouwen dragen we geen hoofddeksels.”

Kinderen van onze school worden dus verwacht om in nette (geen vrijetijds-) kledij en met een verzorgde haarsnit naar school te komen.

 

 • Ook willen we nogmaals iedereen oproepen om zich aan de huidige coronamaatregelen te houden.
  • Wie in het buitenland is geweest, gaat verplicht in quarantaine
  • Indien uw kind ziektesymptomen heeft, laat u hem/haar testen. Uw kind blijft thuis tot het resultaat bekend is
  • Ouders betreden de school alleen als ze een afspraak hebben!
  • Ook op de speelplaats proberen ouders zoveel mogelijk afstand van elkaar te houden
  • Ouders blijven niet met elkaar praten na schooltijd

 

Mondmaskers in de lagere school zijn (voorlopig) niet verplicht, maar worden door onze school zeker niet afgeraden. In onze school zien we in de 3de graad meer coronabesmettingen dan in de lagere jaren. Als uw kind een mondmasker draagt, beschermt het zowel klasgenoten als de leerkrachten.

Wij zijn, net als u, de maatregelen meer dan beu en willen deze periode graag zo snel mogelijk samen afsluiten.

Hiervoor moeten we echter nog even volhouden.

 

Agenda

Dinsdag 19 januari:

 • zwemmen voor klassen 2C, 1A, 1C en 4B
 • Vaccinatie kinderen eerste leerjaar

Woensdag 20 januari: zwemmen voor klassen 2B en 2A  

Donderdag 21 januari: zwemmen voor klassen 6C, 5D, 5C en 4A

 

Opgelet!

Maandag 25 januari: lokale verlofdag. Geen school!

 

 

Wij wensen u een aangename werkweek.

Tot volgende nieuwsbrief op dinsdag 26 januari 2021.

Directie en personeel van het Sint-Pietersinstituut.