10 februari 2020

Beste ouders

 

 • Zaterdagavond 15 februari gaat onze jaarlijkse quiz U kan nog inschrijven tot en met donderdag 13 februari via ouderraad@spt.be of met een inschrijvingsformulier dat u op het secretariaat kan bekomen.

Wij willen ook nog een oproep doen naar helpende handen die zaterdagnamiddag alles mee komen klaarzetten. U kan zich hiervoor ook opgeven via bovenstaand mailadres, via het secretariaat of via volgende QR-code:

 

 • Wij willen u er nogmaals aan herinneren dat onze school morgen deelneemt aan Dikketruiendag! De verwarming zal dus één graad lager gedraaid worden.

 

 • Vrijdagnamiddag houden wij een opendeurmoment voor ouders en kinderen die geïnteresseerd zijn om volgend schooljaar eventueel in onze school te starten. Dit infomoment zal doorgaan tussen 13.15u. en 15.00u. Mensen die geïnteresseerd zijn, zowel voor de lagere school als voor de kleuterschool, mogen vrijdagnamiddag tussen deze uren een kijkje komen nemen in onze school en in de klas.

 

 • Vrijdag start de Vlaamse Week Tegen Pesten. Ook op onze school willen we dit onder de aandacht brengen met de actie STIP IT.

STIP staat voor “Samen Tegen Iemand Pesten” en gaat over vier afspraken om pesten tegen te gaan:

   1. Ik vind pesten niet oké en zal er nooit aan meedoen!
   2. Ik praat erover als pesten mij bang of verdrietig maakt.
   3. Ik sluit niemand uit, voor mij hoort iedereen erbij!
   4. Ik zal altijd proberen op te komen voor iemand die gepest wordt.

Wie akkoord is met deze vier afspraken, kan dit zichtbaar maken door vier stippen op zijn of haar hand te zetten.

Leon en Gaston dagen alle kinderen van de lagere school uit om op vrijdag 14 februari op een originele of creatieve manier met vier stippen naar school te komen. STIP IT!

 

 • Iedere winter is het weer zover: de grieppiek. Op school doen we ons uiterste best om de kans op besmetting zo laag mogelijk te houden door goede verluchting van onze klaslokalen, regelmatig te poetsen en voldoende hygiënisch materiaal te voorzien voor de leerlingen. Mogen wij vragen om ook thuis voorzorgen te nemen zoals bijvoorbeeld papieren zakdoekjes mee te geven in plaats van stoffen zakdoeken, uw kinderen regelmatig hun handen te laten wassen en vooral uw kinderen thuis te houden als ze ziek zijn aub.

 

 • Nog al te vaak geven ouders koeken mee naar school in hun oorspronkelijke verpakking. Om de afvalberg op onze school te verkleinen willen wij vragen om alleen koeken in een koekendoosje mee te geven aub.

 

Schaaknieuws

Zaterdag trokken we met 25 deelnemers naar het schaaktoernooi van Beerse. 

We genoten van een goed georganiseerd toernooi met talrijke naturaprijzen voor iedereen.

Daarboven behaalden we prachtige resultaten met volgende uitschieters: 

In de A-reeks (eerste en tweede leerjaar) behaalde Odilon de tweede plaats en Liam de derde plaats. Chloë-Astrid werd beste meisje. In de B-reeks (derde en vierde leerjaar) bestond het volledige podium uit SPT'ers! Pepijn werd eerste, Lars tweede, Lise derde en Josselien vierde/beste meisje! In de c-reeks (vijfde en zesde leerjaar) mocht Hervano met zijn derde plaats op het podium. Op naar volgende toernooien: 23 februari in Geel en 7 maart bij ons op school! Dan zetten we kanker schaakmat!!!

 

Agenda

Maandag 10 februari:

 • vaccinaties eerste leerjaar
 • medisch onderzoek 4D

dinsdag 11 februari:

 • medisch onderzoek en vaccinaties 5de leerjaar
 • zwemmen voor klassen 2B, 4D, 1D en 3B

woensdag 12 februari: zwemmen voor klassen 1A en 4C

donderdag 13 februari:

 • medisch onderzoek 1B en 1D
 • zwemmen voor klassen 2D, 5A, 3D en 5B

vrijdag 14 februari:

 • open klasje 1B
 • 15.30u: schaken

Zaterdag 15 februari: QUIZ

Maandag 17 februari:

 • open klasje 1D
 • medisch onderzoek 1A en 1C

 

Wij wensen u allen een mooie werkweek!
Tot volgende nieuwsbrief op maandag 17 februari.
Directie en personeel van het Sint-Pietersinstituut