1 oktober 2018

Beste ouders

 

 • Hopelijk hebben alle kinderen en ouders volop kunnen genieten van het lange weekend!
  De eerste maand van het schooljaar is altijd heel druk, zowel voor de kinderen als voor de leerkrachten en het ondersteunend personeel. Ook de ouders zullen wel gemerkt hebben dat de kinderen die extra vrije dag goed konden gebruiken!

 

 • Vandaag spelen alle leerlingen van het eerste leerjaar samen een leuk spel. Ze moeten in kleine groepjes onze school verkennen naar aanleiding van ons W.O.-thema “Weg van mijn school!”. De winnaars mogen als echte Indianen op het Indianendorp spelen. Super tof is dat! Foto’s hiervan zijn eerstdaags terug te vinden op onze website sint-pietersinstituut.be.

 

 • Graag zetten wij volgende afspraken in verband met de nabewaking in de verf, die ook in het schoolreglement terug te vinden zijn.Tijdens de openingsuren van de voor- en nabewaking is de onthaalmoeder bereikbaar op het nummer: 0494/047453. Wij willen u er op wijzen dat   de nabewaking uiterlijk om 17.30 uur de deuren sluit. Bij laattijdig ophalen zal een boete worden aangerekend van 12 euro (na waarschuwing).

 

 • Wij willen u er aan herinneren dat de Technotrailer tot en met donderdag in de Hogestraat staat. Hierdoor is er deze week aanzienlijk minder parkeerplaats aan die kant van de school. Voor de leerlingen die deelnemen aan de Technotrailer zal de schooldag pas eindigen om 15.30u. (vandaag klassen 5C en 6A, dinsdag 2/10 klassen 5A en 6C en donderdag 4/10 klassen 5B en 6B)

 

 • Sinds we gebruik maken van de nieuwe fietsenstalling merken we dat er te weinig plaats is om (bak)fietsen te parkeren aan de ingang van onze school. Aangezien we het vroegere gedeelte om fietsen te plaatsen nu als extra speelplaats gebruiken, kunnen we niet toestaan om de fietsen daar te parkeren. U mag fietsen wel plaatsen aan het driehoekige pleintje (voormalige rotonde) of op het Chiro plein. Let wel: dit zijn GEEN parkeerplaatsen voor auto’s!

 

Oproep

De juffen van de giraffenklas zijn voor het grootouderfeest op zoek naar plastic kegels uit een bowlingspel. Ze willen deze graag bekleven en beschilderen.

Nog voor het grootouderfeest is de juf van de vossenklas op zoek naar witte lakens. Als u hier een overschot van heeft, mogen die naar juf Lien komen.

Juf Charlotte, juf Kristel en de kinderen uit de giraffenklas alsook juf Lien en de kinderen uit de vossenklas zijn u alvast dankbaar!

 

Schaaknieuws

Alvast enkele datums van schaaktoernooien (meer info over 'Hoe inschrijven?' volgt later): 

 • 1 november: schaaktoernooi van de jeugdclub bij ons op school
 • 17 november: provinciale schoolschaakkampioenschappen in Brasschaat (plaatsen voor VSSK!)
 • 26 december: schaaktoernooi van de jeugdclub bij ons op school
 • 19 januari: Vlaamse schoolschaakkampioenschappen in Gent (plaatsen voor BSSK, bij ons op school!
 • 9 februari: schaaktoernooi in Beerse
 • 23 februari: Zet kanker schaakmat! bij ons op school
 • 16 maart: Belgische schoolschaakkampioenschappen bij ons op school (plaatsen via PSSK en VSSK!)

Schakers, hou deze datums alvast vrij!!!

 

Agenda

maandag 1 oktober: Technotrailer voor 5C en 6A

dinsdag 2 oktober:

 • Technotrailer voor 5A en 6C
 • Bezoek aan boomgaard Roes voor 1B en 1C
 • Zwemmen voor 2A, 3C, 1B en 2B
 • "Leren afval beheren" 4de leerjaar

woensdag 3 oktober:

 • Bezoek aan boomgaard Roes voor 1A en 1D
 • Zwemmen voor 5B en 6C

donderdag 4 oktober:

 • Technotrailer voor 5B en 6B
 • Zwemmen voor 5A, 6A , 1A en 5C

vrijdag 5 oktober:

 • “Leren afval beheren” 4de leerjaar
 • Bezoek aan de bib en het Begijnhof voor 2A en 2B
 • Schaken om 15.30u.


Familienieuws

Op zondag 23 september is Lobke, een zusje voor Elenore Vlaminckx (1C) geboren. Van harte gefeliciteerd aan grote zus en de rest van het gezin!

 

Bewegingstussendoortje

Reïncarnatie
De deelnemers lopen kriskras door de ruimte. Telkens als de leider op de trommel slaat, bevriezen de overige deelnemers en zegt de leider in wat ze moeten veranderen.
Enkele mogelijkheden:

 • koorddanser
 • schaatser
 • beren
 • eenden

 

Wij wensen u allen een mooie werkweek.

Tot volgende nieuwsbrief op maandag 8 oktober.
Directie en personeel van het Sint-Pietersinstituut.